Beach&Sport Festival

Beach&Sport Festival to cykl turniejów sportowo-rekreacyjnych promujący drużynowe sporty plażowe. Festiwal ma pokazywać szerszej widowni ciekawe, czasami egzotyczne dyscypliny, które są wspaniałym sposobem na aktywne spędanie czasu na piasku.
Główną atrakcją sportową Festiwalu w roku 2009 były I Mistrzostwa Polski w Beach Rugby Kobiet i Mężczyzn. To bardzo widowiskowa dyscyplina, gdzie mecze rugby są rozgrywane na piasku. W rywalizacji brały udział drużyny z całego kraju.

Poza rozgrywkami w rugby plażowym na Festiwalu zagościły także inne dyscypliny. Beach frisbee to super zabawa z dyskiem, która podbija nie tylko plaże ale również nawierzchnie trawiaste. W ramach Festiwalu prowadzone były rozgrywki pokazowe oraz rekreacyjne.

Beach Handball to piłka ręczna, która w odsłonie plażowej znacznie przyspiesza. Tak dynamicznych i spektakularnych zagrań trudno zaobserwować w wersji halowej tej dyscypliny. W ramach Festiwalu prowadzone były rozgrywki pokazowe oraz rekreacyjne.

Okrasą rozgrywek finałowych były I Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Skimboardingu.

Ale Beach&Sport Festival to nie tylko zmagania sportowe, ale również super muza od rana do wieczora, pokazy najlepszych zespołów cheerleaderskich w Polsce (łącznie z Mistrzyniami Polski), pokazy bębniarskie, animacje dla dzieci i dorosłych ale przede wszystkich 3 najfajniejsze plaże w Polsce.

Ideą Beach&Sport Festival jest nie tylko integracja sportów i rozrywek plażowych, ale również Miast i podmiotów, które się zaangażowały w realizację tego przedsięwzięcia.
Współorganizację włączyły się trzy miasta – Łódź, Gdynia i Gdańsk.
Patronat nad naszym festiwalem obieli Prezydent Miasta Łódź,Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańsk.